Recepcjonistka jest zawodem, o którym marzy większość młodych, świeżo upieczonych absolwentek szkół średnich i zawodowych. Analizując oferty pracy w Dąbrowie Górniczej publikowane w lokalnej prasie oraz zamieszczane na portalach internetowych, recepcjonistka Dąbrowa Górnicza, zauważyć można, że uzyskanie pracy na recepcji wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać.

Mało która młoda kobieta mogąca się pochwalić zaledwie maturą ma szansę otrzymać zatrudnienie w zawodzie recepcjonistki. Większość pracodawców ma konkretne wymagania co do wykształcenia, kwalifikacji i doświadczenia kandydatów na to stanowisko pracy i mało który decyduje się na zatrudnienie kogoś, kto nie spełnia podstawowych wymogów. Konkurencja na rynku pracy w zawodzie recepcjonistki jest tak duża, że bez problemu każdy pracodawca znajdzie pracownika idealnego, dla którego każdy punkt profilu zawodowego recepcjonisty znajdzie swoje odzwierciedlenie w CV kandydata.

Idealny recepcjonista to przede wszystkim osoba, która może pochwalić się wykształceniem kierunkowych (hotelarskim, medycznym, kosmetycznym lub turystycznym), zna przynajmniej jeden język obcy oraz szybko i łatwo nawiązuje kontakty. Nie bez znaczenia są umiejętności obsługi komputera, podstawowych urządzeń biurowych i zdolności organizacji pracy własnej. Do tego nie należy zapominać o odpowiedniej prezencji – na pracowników recepcji wybierane są zazwyczaj osoby szczupłe i zadbane, które będą stanowiły idealną wizytówkę firmy.

Napisz komentarz