Główny specjalista

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 70123

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

Praca biurowa przy komputerze. Praca pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,

  • miejsce pracy: VI p.,

  • budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy. Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami,  niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Analizuje: dokumenty sprawozdawcze, wnioski organów spółek, sporządzane opinie i informacje w sprawach spółek oraz projekty uchwał
  • Przygotowuje instrukcje głosowania dla reprezentantów Skarbu Państwa na walnych zgromadzeniach lub zgromadzeniach wspólników spółek
  • Monitoruje i analizuje sytuację ekonomiczno-finansową nadzorowanych podmiotów i realizowanych przez nie programów restrukturyzacji
  • Przygotowuje informacje i wyjaśnienia na wystąpienia nadzorowanych spółek, organów kontrolnych, parlamentarzystów, związków zawodowych, dziennikarzy, podmiotów gospodarczych i osób fizycznych oraz innych organów administracji rządowej i samorządowej
  • Utrzymuje bieżące kontakty z radami nadzorczymi spółek oraz organizuje spotkania z członkami rad nadzorczych w siedzibie Ministerstwa
  • Opracowuje, opiniuje i aktualizuje statuty oraz umowy spółek
  • Prowadzi dokumentację związaną ze składami zarządów i rad nadzorczych spółek
  • Przygotowuje stanowiska Ministra na posiedzenia Rady Ministrów i Stałego Komitetu Rady Ministrów
  • Współpracuje z innymi organami administracji publicznej oraz parlamentu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego pracy w nadzorze właścicielskim lub dziedzinach związanych z zastosowaniem prawa i/lub ekonomii w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych
  • Umiejętności: analizy złożonych procesów i dokonywania ich oceny, wypracowywania i prezentacji własnego stanowiska, organizacji pracy własnej, pracy w zespole, kreatywność, komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1