Młodszy bibliotekarz do katalogowania publikacji z zakresu rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska

Rekrutacja na stanowisko: młodszego bibliotekarza do katalogowania publikacji z zakresu rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska

Od kandydatów oczekujemy m.in.:
  • wykształcenia wyższego,
  • dobrej znajomości języka angielskiego (na poziomie co najmniej B2),
  • dobrej znajomości terminologii z zakresu rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska,
  • znajomości ustawy o bibliotekach i ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych wraz z ich aktami wykonawczymi,
  • bardzo dobrej znajomości zasad gromadzenia zbiorów w BN (zarządzenie dyrektora BN nr 155 z 2018 r.),
  • biegłej umiejętności obsługi komputera (środowisko Windows),
  • komunikatywności i umiejętności pracy w zespole,
  • umiejętności organizacji czasu pracy i podziału zadań,
  • umiejętności selekcji informacji.
Zakres obowiązków na stanowisku młodszego bibliotekarza obejmuje m.in.:
  • katalogowanie książek wydanych po 1801 r. oraz artykułów z czasopism i prac zbiorowych,
  • tworzenie i modyfikację rekordów wzorcowych deskryptorów wszystkich typów.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat lub ¾ etatu.
Wynagrodzenie zasadnicze dla pełnego etatu:
  • 3 400 zł (młodszy bibliotekarz).
Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Bibliotekę Narodową, z którą można kontaktować się pod adresem: Al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa lub bezpośrednio z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem mailowym: daneosobowe@bn.org.pl
Państwa dane osobowe, o których podanie prosimy w treści ogłoszenia, będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa pracy. Jeżeli zdecydują się Państwo przekazać nam dodatkowe informacje o sobie, dane te będą przetwarzane na podstawie odrębnej, wyrażonej przez Państwa zgody, która powinna brzmieć następująco: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej aplikacji w celach rekrutacyjnych Biblioteki Narodowej" Jeżeli zapomną ją Państwo wyrazić w swoim CV lub liście motywacyjnym, poprosimy o jej uzupełnienie na rozmowie kwalifikacyjnej lub o dostarczenie nowych dokumentów aplikacyjnych niezawierających dodatkowych informacji.

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe:
1. w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko, na które zostanie przesłana aplikacja,
2. na inne, podobne stanowiska w Bibliotece Narodowej przez okres 1 pełnego roku kalendarzowego, o ile zostanie wyrażona na to odrębna zgoda: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla celów przyszłych rekrutacji w Bibliotece Narodowej",
3. w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.

W zakresie w jakim przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się na podstawie zgody, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Aby to zrobić należy przesłać email na adres daneosobowe@bn.org.pl. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Pełna informacja odnośnie przetwarzania Państwa danych osobowych znajduje się tutaj