Starszy Bibliotekarz w Zakładzie Starych Druków Biblioteki Narodowej do katalogowania starodruków XVIII wieku

Rekrutacja na stanowisko: starszego bibliotekarza w Zakładzie Starych Druków Biblioteki Narodowej do katalogowania starodruków XVIII wieku

Od kandydatów oczekujemy m.in.:

  • wykształcenia wyższego magisterskiego w zakresie filologii klasycznej,
  • znajomości języka niemieckiego lub francuskiego lub włoskiego lub rosyjskiego lub angielskiego (na poziomie co najmniej B2),
  • biegłej umiejętności obsługi komputera (środowisko Windows),
  • komunikatywności i umiejętności pracy w zespole,
  • umiejętności samodzielnego katalogowania starodruków (opracowanie formalne i przedmiotowe),
  • umiejętności samodzielnego tworzenia i modyfikowania deskryptorów,
  • bardzo dobrej znajomości przepisów katalogowania starodruków,
  • bardzo dobrej znajomości bibliografii i katalogów starodruków,
  • przynajmniej jednej publikacji naukowej z zakresu filologii klasycznej, bibliologii, historii lub kultury XVIII w. wydanej w czasopiśmie lub przez wydawnictwo z wykazu MNiSW,
  • bardzo dobrej znajomości formatu MARC 21

Zakres obowiązków dla starszego bibliotekarza obejmuje m.in.:

  • samodzielne katalogowanie starodruków (opracowanie formalne i przedmiotowe),
  • samodzielne tworzenie i modyfikację deskryptorów,
  • kwerendy w zasobie Zakładu Starych Druków,
  • korektę opisów bibliograficznych.

Wymiar czasu pracy:

  • pełny etat.

Wynagrodzenie zasadnicze dla pełnego etatu:

  • 4 400 zł (starszy bibliotekarz)
Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Bibliotekę Narodową, z którą można kontaktować się pod adresem: Al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa lub bezpośrednio z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem mailowym: daneosobowe@bn.org.pl
Państwa dane osobowe, o których podanie prosimy w treści ogłoszenia, będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa pracy. Jeżeli zdecydują się Państwo przekazać nam dodatkowe informacje o sobie, dane te będą przetwarzane na podstawie odrębnej, wyrażonej przez Państwa zgody, która powinna brzmieć następująco: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej aplikacji w celach rekrutacyjnych Biblioteki Narodowej" Jeżeli zapomną ją Państwo wyrazić w swoim CV lub liście motywacyjnym, poprosimy o jej uzupełnienie na rozmowie kwalifikacyjnej lub o dostarczenie nowych dokumentów aplikacyjnych niezawierających dodatkowych informacji.

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe:
1. w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko, na które zostanie przesłana aplikacja,
2. na inne, podobne stanowiska w Bibliotece Narodowej przez okres 1 pełnego roku kalendarzowego, o ile zostanie wyrażona na to odrębna zgoda: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla celów przyszłych rekrutacji w Bibliotece Narodowej",
3. w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.

W zakresie w jakim przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się na podstawie zgody, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Aby to zrobić należy przesłać email na adres daneosobowe@bn.org.pl. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Pełna informacja odnośnie przetwarzania Państwa danych osobowych znajduje się tutaj